• Yeni bir köpek sahiplenmek büyük bir sorumluluk ister. Bu sorumlukların başında da ona verilecek olan eğitim şüphesiz ki en zorlayıcı olanıdır. Siz de yavru bir köpek sahiplendiyseniz ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam da size göre!

  Yavru Köpek Eğitimi
 • İlk olarak köpeğin ev içinde tuvalet pedine mi yoksa dışarıya mı tuvalet yapması gerektiğine karar verilmelidir. Küçük boy köpeklerde genelde ev içinde tuvalet pedine tuvaletini yapması tercih edilir.Köpeğinizin tuvalat ihitiyacında kullanbileceğiniz pedlere buraya tıklyarak ulaşabilirisiniz.Köpeğimizi ev içinde beslemeye karar verdikten sonra en büyük problemlerden birisi köpeğin tuvaletidir. Çünkü köpekler nerede ihtiyacı gelirse orada karşılamak isteyecektir. Bu durum ev içinde gerginliğe ve kötü bir kokuya neden olabilir. Eğer köpeğiniz yanlışlıkla bir yere tuvaletini yaparsa orayı iyice temizlemelisiniz çünkü orada koku kalırsa içgüdüsel olarak tekrar oraya tuvalet yapacaktır. Öncelik olarak ev içinde tuvalet eğitimi için bir nokta seçmeliyiz. Ve tam tuvalet noktasının zeminini gazete kağıdı ile doldurmalıyız.

  Yavru Köpeklerde Tuvalet Eğitimi
 • Eğer annesinden kısa sürede(1-4 hafta) ayrılmış yavru bir kediye evinizde bakmaya başlayacaksanız dikkat etmeniz gereken birçok noktayı bu blog yazısında sizlerle paylaşmaya çalıştık.Bir yavru kedinin annesinden ayrılması için ideal dönem 8 haftalık olduğu zamandır. Anne sütü yavru kedinin gelişimi için hayati önem taşıyan besinlerin yanı sıra, onu ilk haftalarda bulaşıcı hastalıklardan koruyacak olan antikorları da barındırır

  Yavru Kedi Bakımı
 • Chinchilla kedisinin ismi kürkünün benzerliği nedeniyle Güney Amerika kökenli bir kemirgen olan Chinchilla'dan gelir.  Bazılarına göre Persian ırkı içinde bir renk varyantı olarak değerlendirilir. Ancak aralarında vücut yapısı ve yüz şekli bakımından önemli farklar olduğunu kabul etmek gerekir.

  Chinchilla Kedi Irkı,Chinchilla Kedi Irkı Özellikleri,Chinchilla Kedi Irkı Bakımı
 • 1930 yılında Wong Mau adında bir kedi Dr. Joseph C. Thompson ile birlikte Burma'dan Amerika'ya gelmiştir. İyi bir tırmanıcı ve zıplamada yeteneği göze çarpan Burmese ırkı ailesi tarafından sevilmekten haz duyar ancak diğer kedi ırklarıyla anlaşabildiği pek söylenemez.

  Burmese Kedisi, Burmese Kedisi Özellikleri,Burmese Kedisi Bakımı
 • British Shorthair aslen Britanya'nın sokak ve çiftliklerinden gelir, üstüne üstlük kedi sevgisinin ilk sembolü olarak da düşünülür. Bu ırkın "babası" ilk profesyönel kedi üreticisi olan Harrison Wier'dır. Kedi tarihinde "Father of the Cat Fancy" (Kedi sevgisinin babası) olarak bilinir.

  Kedi Cinsleri, British Shorthair
 • Dış görünüşünün vahşi kedilere benzemesinden dolayı bir çok insan evcilleştirilmesi gerektiği kanısına varır ancak düşünülenin aksine çok tatlı ve sevgi dolu bir kedir cinsidir. Ailesine karşı bağlılık hisseder. Koşmak, zıplamak ister. Meraklı ve atik bir kedi ırkıdır.

  Kedi Cinsleri, Bengal Kedisi, Bengal Kedisi Özellikleri
 • Kökeni Amerika olan kısa tüylü bir kedi olduğu bilinir.Ancak büyük ihtimalle Avrupa kökenli kedilerden türemiştir. İlk Amerikan Shorthair kayıtları 1904 yılına aittir. Domestik Shorthair (Evcil Kısatüy) olarak da anılan British Shorthair ( İngiliz Kısatüy) bu ırkın atalarındandır.

  Kedi cinsleri, Amerikan Shorthair,British Shorthair
 • Şubat 14, 2021 KEDİ CİNSLERİ

  Abyssinian (Habeş) Kedisi 

  Asıl kökeninin Mısır'daki Nil Vadisi'ne kadar ulaştığı konusunda bilgiler mevcuttur. 1860'lı yıllarda Habeşistan'a askeri bir birlik ile gelen Lord Robert Napier tarafından Büyük Britanya'ya getirildikleri düşünülmektedir.

  Bilinen en ünlü kedi ırkları içinde, Abyssinian (Habeş) bakımı kolay ve evde beslenmesi eğlenceli bir ırktır. İnsanlar kadar hayvanları da seven, sevgi dolu bir kedi cinsidir. Abyssinian ölçüde orta değerlere sahip, uzun vücutlu ve kasları gelişmiş bir kedidir. Oynamayı ve zıplamayı seven aktif bir yapısı vardır. Başı üçgendir ve yumuşak hatlara sahiptir ve burun kısmı sivri olmaktan ziyade çukur gibidir. Kulaklarının dik duruşu onu etrafındaki her şeyi yakından takip eder izlenimi vermeye yeterlidir. Küçücük kafasında kocaman yerleşmiş gözleri ise cinsinin ona mirası olan akıllı duruşunun bir göstergesidir. Habeş Kedisi'nin tüyleri kısadır ve kulaklarında tutamlar halinde tüyler bulunur.

   

   

  Kedi Cinsleri,Abyssinian Kedisi,Habeş Kedisi
  Çerez Kullanımı